Proponujemy wykonanie domowych testów admin 2023-03-27

Proponujemy wykonanie domowych testów

Proponujemy wykonanie domowych testów. Multi Test jest testem narkotykowym wieloparametrowym i składa się z pasków testowych umieszczonych w jednej plastikowej obudowie.

Każdy pasek odpowiada za wykrycie innego narkotyku: 

TCA – nortryptyliny
MTD – metadon
PCP – Fencyklidyna
BAR – barbiturany
BZO – benzodiazepiny
MOR – morfiny i heroiny,
COC – kokainy,
AMP – amfetaminy,
THC – marihuany i haszyszu,
MDMA – metamfetamina

Oznaczenie powinno być wykonane z próbki świeżego moczu, zebranego do czystego i suchego pojemnika. Wynik odczytuje się, niezależnie dla każdego narkotyku, po 5 minutach od momentu zanurzenia panelu pasków testowych w moczu.

TCA

TCA należy do jednych z trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych. Efekty działania leczniczego polegają na zniesieniu zahamowania psychoruchowego, które występuje w depresji tydzień lub dwa po rozpoczęciu terapii. Leki trójcykliczne są stosowane w leczeniu: depresji, dystymii, zespołów natręctw, lęku, nerwicy, nocnego moczenia, bezsenności oraz bulimii. Efekty niepożądane: suchość w ustach, zatkany nos, nieostre widzenie, zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, podwyższona temperatura, zawroty głowy, tachykardia, niedociśnienie, hipotonia ortostatyczna, działanie kardiotoksyczne, zaburzenia świadomości, omamy, niepokój, zaburzenia pamięci, senność, zmęczenie.

MTD

Metadon jest zawarty w niektórych lekach przeciwbólowych, a jego działanie przeciwbólowe jest bardzo zbliżone do działania morfiny. Sprzedawany jest zazwyczaj w formie doustnego syropu. Jest on także stosowany w leczeniu związanym z uzależnieniem od heroiny. Jego przedawkowanie ma podobne działa do morfiny bądź heroiny, lecz utrzymuje się o wiele dłużej, bo aż od 24 do 36h. Aby nadużywać metadonu, osoby uzależnione, spożywają go razem z heroiną, z alkoholem, kupują go z tzw. Czarnego rynku, okłamują lekarza co do objawów abstynencji, zażywają środek w wysokich dawkach. Efekty po zażyciu metadonu: wewnętrzny komfort, ciepło, senność, relaks, dystans emocjonalny, spadek temperatury ciała, spowolniona jest akcja serca oraz proces oddychania, obniża się ciśnienie krwi. Po długotrwałym zażywaniu metadonu może wystąpić wysypka, świąd, bóle mięśni i stawów, pocenie się. Otyłość, przewlekłe zaparcia, próchnica, zmniejszenie libido, skurcze żołądka oraz nudności. Osoba, która zaprzestaje spożywać nadmiernie ilości metadonu reaguje następująco: powiększają się źrenice, zaczyna być niespokojna i drażliwa, występuje bezsenność, uczucie gorąca i zimna, nadmierne pocenie się, dreszcze, gęsia skórka, łzawienie oczu, katar, dreszcze, gęsia skórka, bóle mięśni, stawów, brzucha oraz skrajne zmęczenie. Owe objawy mogą trwać od 14 do 28 dni.

PCP

Fencyklidyna jest związkiem chemicznym pochodną piperydyny. PCP to psychodeliczna substancja psychoaktywna, która zaliczana jest do dysocjantów. Dawniej środek ten był używany do znieczulenia przedoperacyjnego. Została ona wycofana z lecznictwa przez działania psychoaktywne i neurotoksyczność. Niewielkie dawki środka mogą wywołać oziębłość, obojętność, poczucie siły bądź niewrażliwość ale także odrętwienie, zakłócenie mowy oraz zaburzenie koordynacji ruchów. Duże dawki mogą powodować bardzo silną depersonalizację, konfuzję, delirium i trudności z poruszaniem bądź całkowity brak możliwości ruchu.

BAR

Dokładnie jest to składnik leków, który jest nadużywany w celach odurzających. Uzależniają one fizycznie jak i psychicznie i są bardzo trudne do odstawienia, gdzie przy silnym uzależnieniu, skończenie z nałogiem grozi śmiercią. Ważne jest, aby przy początkowych objawach, tj. zmniejszenie aktywności życiowej, senność, bełkotliwa mowa, wymioty, zachowanie podobne do upojenia alkoholowego. Osoby zażywające barbiturany często spotykają się z halucynacjami, anemią, skłonnościami samobójczymi, psychozami okresowymi czy bezsennością. Barbiturany mają niebezpieczne działanie z alkoholem i są wolniej wydalane z organizmu.

BZO

Badanie stężenia benzodiazepin w moczu wykonywane jest w celu wykrycia leku, zawierającego benzodiazepiny, czyli substancje znajdujące się głównie w lekach o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwdrgawkowym, amnestycznym, przeciwlękowym oraz amnestycznym. Jest to substancja uzależniająca psychicznie jak i fizycznie. Oznakami uzależnienia od benzodiazepiny mogą być: zmniejszona aktywność życiowa, senność, niewyraźna mowa, nieskoordynowane ruchy kończyn jak i całego ciała, wąskie źrenice. Podczas badania, można uzyskać wynik pozytywny, kiedy stężenie benzodiazepin w moczu jest wyższe niż 300 ng/ml. Wynik, który pojawia się powyżej górnej granicy normy świadczy o zażywaniu zbyt dużej ilości benzodiazepin. Po nagłym odstawieniu leków przez osobę uzależnioną występują swoiste objawy tj. bezsenność, zaburzenia pamięci, drażliwość, ze względu na to, należy odstawiać go stopniowo. Benzodiazepiny bardzo szybko zostają wykryte przez organizm po zażyciu ich doustnie jak i dożylnie.

MOR

MORFINA test strip jest szybkim testem narkotycznym o czułości 300 ng/ml do wykrywania morfiny w ludzkim moczu. Wykonanie badania testem MORFINA test strip jest banalnie proste i do zrealizowania na własną rękę w domu. Wynik testu narkotycznego uzyskuje się w czasie do 5min. Morfina ma działanie narkotyczne (odurzające), przeciwbólowe, przeciwkaszlowe, przeciwbiegunkowe, działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (zalicza się do depresantów). Stosuje się podskórnie, domięśniowo i doustnie, rzadziej dożylnie i w postaci czopków doodbytniczych. Objawy zażycia morfiny : zwężone źrenice, obniżone ciśnienie, otępienie, problemy z poruszaniem się. Osoba zażywająca heroinę zazwyczaj odczuwa: błogostan, senność, dobry humor, euforię. Morfina zmniejsza odczucie bólu oraz przykrych doznań. Heroina szybko metabolizuje do morfiny i dlatego w moczu osoby zażywającej heroinę wykrywa się morfinę. Również kodeina w organizmie człowieka metabolizuje do morfiny. Używanie opiatów prowadzi do bardzo silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego. Głównymi skutkami przedawkowania bardzo często jest śpiączka, ale także zwężenie źrenic, depresja ośrodka oddechowego, ogólny obrzęk płuc oraz śmierć przez zatrzymanie pracy serca i płuc. Pozytywny wynik testu narkotycznego może też wynikać z pochodnych morfiny, czyli kodeiny bądź heroiny. Aby rozróżnić narkotyk, który wyszedł na teście, należy podjąć dodatkowe badania specjalistyczne.

COC

Test narkotykowy Kokaina test Strip do wykrywania kokainy w moczu, o czułości 300 ng/ml. Test narkotykowy jest w stanie wykryć kokainę obecną w organizmie człowieka w czasie od 1 do 4 dnia od zażycia. Czas, który należy odczekać, aby wynik był wiarygodny to 5minut. Kokaina jest wydalana razem z moczem w postaci benzoilecgoniny. Efekty, które pojawiają się po zażyciu wyznaczonego narkotyku: odczucie wielkiej euforii, zmniejszenie niepokoju, w kontaktach międzyludzkich osoba jest pewniejsza siebie, (przy bardzo dużych dawkach) powstają halucynacje oraz paranoje podobne do objawów schizofrenii. Podczas długotrwałego zażywania narkotyku jakim jest kokaina pojawiają się zaburzenia osobowości, depresja, próby samobójcze, zaburzenia funkcjonowania społecznego, urojenia, urojenia prześladowcze, anemia, krwawienie z nosa, problemy z błoną śluzową nosa, dziury i rany w przegrodzie nosowej. Działanie ogólnoustrojowe, które występuje po zażyciu kokainy to silny skurcz naczyń krwionośnych, wzrost ciśnienia, rozszerzenie źrenic, rozkurcz oskrzeli, zahamowanie powstawania śliny, pobudzenie ruchowe, uczucie euforii oraz omamy. Przez nadmierne spożywanie kokainy można doprowadzić do powstania chorób tj. miażdżyca, choroba wieńcowa, niewydolność mięśnia sercowego oraz nadczynność tarczycy.

AMP

Amfetamina strip jest testem paskowym, dzięki któremu można wykryć amfetaminę w moczu. Badania narkotykowe są banalnie proste do wykonania, ze względu na co, można go wykonać w domu. Wynik jest bardzo przejrzysty i pojawia się w około 5minut po zakończeniu badania. Amfetamina jest nielegalnym środkiem psychotropowym. Po zażyciu narkotyku występować mogą skutki uboczne tj. zaburzenia wzroku i słuchu, arytmia serca, wycieńczenie organizmu, psychoza amfetaminowa. Amfetamina, w odróżnieniu od większości narkotyków, powoduje długotrwałe pobudzenie psychomotoryczne, brak łaknienia, rozszerzenie źrenic, przyspieszenie akcji serca, szybko oddech, podniesienie ciśnienie krwi, częste wydalanie moczu, suchość w ustach, uszkodzenia zębów, maksymalne skupienie uwagi, subiektywne poczucie mocy, euforia, brak poczucia lęku, drażliwość, agresja, wrażenie obecności insektów na skórze, zamglona świadomość. Pobudzenie trwa ok. 2-4h.

THC 

THC Test narkotykowy jest to test paskowy wykrywający marihuanę i haszysz. Po zażyciu marihuany czy haszyszu głównym produktem przemiany materii, która odbywa się w wątrobie, są kanabinoidy zawierające głównie metabolit karboksylowy THC. THC utrzymuje się w organizmie człowieka na poziomie wykrywalnym przez 5 do 20 dni. THC Strip jest szybkim testem paskowym o czułości 50 ng/ml do wykrywania kanabinoidów i ich metabolitów THC, obecnych w moczu po użyciu marihuany lub haszyszu. Wykonanie badania testem THC jest bardzo proste, a wynik w postaci barwnych prążków na pasku testowym uzyskuje się w ciągu 5 minut.
Marihuana i haszysz wyrabiane są z konopi indyjskich (Cannabis sativa L.), rosnących w południowo-wschodniej Azji, w rejonie Morza Śródziemnego, w Ameryce Środkowej i Południowej. Można je również hodować w klimacie umiarkowanym. Są to najbardziej rozpowszechnione, a tym samym najczęściej używane narkotyki w Polsce i na świecie. W niektórych krajach preparaty konopi są legalizowane i dopuszczane do oficjalnego obrotu.
THC może wywołać trwałe uzależnienie psychiczne. Przy zażywaniu preparatów konopi można zaobserwować wiele objawów tj. Wzrost ciśnienia krwi oraz przyspieszone tętno, suchość śluzówek jamy ustnej, ataki kaszlu, przekrwienie gałek ocznych oraz spojówek, obrzęk powiek, nadmierna potliwość, zwiększenie apetytu, zawroty oraz ból głowy, zaburzenie możliwości uczenia się, zapamiętywania, gorsza koordynacja ruchowa, pogorszenie się pamięci, wzrost urazowości, wielka radość oraz euforia.

MDMA

Częstotliwość objawów wywołanych przez MDMA:
• Euforia, uczucie sympatii -97%
• Uczucie przypływu energii – 91%
• Pobudzenie seksualne – 83%
• Depersonalizacja – 54%
• Zgrzytanie zębami – 54%
• Bóle w okolicy lędźwiowej – 48%
• Sztywność i bóle mięśni karku – 48%
• Bezsenność – 38%
• Sztywność stawów – 36%
• Wysypka skórna – 31%
• Bóle głowy – 30%
• Flashback – 27%
• Skurcze Żołądka-24%
• Nudności, wymioty 22%
• Paranoja – 20%
• Lęk i niepokój – 16%
• Depresja – 12%
Zaczyna działać po 40 minutach, szczyt jego działania przypada na 3 – 6 godzinę po zażyciu, ale jej skutki można też zaobserwować nawet dni lub tygodnie od ostatniej dawki i wtedy  może objawić się nastrojem depresyjnym, problemami z zasypianiem i lękiem.

Jeżeli wynik testu jest negatywny:
Na pasku pojawiają się dwa prążki w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barw prążków mogą być różne w obydwu strefach. Szczególnie w strefie T-nie należy się sugerować intensywnością barwy prążka. W tym przypadku, w badanym moczu nie stwierdza się obecności narkotyku.

Jeżeli wynik testu jest pozytywny:
Pojawia się tylko jeden prążek-w strefie kontrolnej C. Prążek w strefie testowej T nie pojawia się w ogóle. W tym przypadku można stwierdzić obecność narkotyku.

Przechowywanie testów paskowych:
-temperatura pokojowa (od 4 do 30 stopni Celsjusza);
-muszą znajdować się  w oryginalnym pojemniku z osuszaczem;
-nie można pasków schładzać, czy zamrażać;
-nie korzystać z pasków przeterminowanych;
-należy dokładnie zamykać pojemnik po wyjęciu każdego paska (niedomknięte opakowanie grozi utratą aktywności odczynników).